Description
** ULTIMATE COMPETITION WINNER **
Adjustable trigger, interchangeable butt pad, fully adjustable stock for height and cast.
Length of pull can be made anywhere between 14 1/4 all the way to 15 1/4
Full length barrels for ultimate steady swinging
Exhibitionb grade woodwork, nicely coloured and figured
Barrel protectors still in place
Massive range in stock at Bamfords
Additional Information
| Type | Shotgun |
|---|---|
| Calibre | 12 gauge |
| Make | Beretta |
| Model | DT11 Adjustable |
| Origin | Italy |
| Orientation | Right Handed |
| Ejection | YES |
| Trigger | One Trigger |
| Barrel Length [Inchs] | 32in |
| Stock Length | 14in 3/4 |
| Choke 1 | Multi |
| Choke 2 | Multi |
| Chamber | 3" |
| Condition | New |
| Reference | 260518/005 |
| Mechanism | Over and Under |
| Weight | |
| License |


