Description
** SUPERIOR STEEL SHOT PROOF **
Striking good looks
Scroll engraving
Well figured wood work
Comes with hard case & chokes
Field edition
Comes with Bamfords warranty
Ideal for all shooting
Additional Information
| Type | Shotgun |
|---|---|
| Calibre | 12 gauge |
| Make | Beretta |
| Model | 690 Field I |
| Origin | Italy |
| Orientation | Right Handed |
| Ejection | YES |
| Trigger | One Trigger |
| Barrel Length [Inchs] | 28in |
| Stock Length | 14in 3/4 |
| Choke 1 | Multi |
| Choke 2 | Multi |
| Chamber | 3" |
| Condition | Second-hand |
| Reference | 260326/019 |
| Mechanism | Over and Under |
| Weight | |
| License |


