Description
** 2 BARREL SET **
Plain silver action
Ideal for beginners
Trap forend
2nd barrel is 26″
Wide rib
Additional Information
| Type | Shotgun |
|---|---|
| Calibre | 12 gauge |
| Make | Lincoln |
| Model | Sporter |
| Origin | Italy |
| Orientation | Right Handed |
| Ejection | YES |
| Trigger | One Trigger |
| Barrel Length [Inchs] | 30in |
| Stock Length | 14in 1/2 |
| Choke 1 | 1/4 |
| Choke 2 | 1/2 |
| Chamber | 2 3/4" |
| Condition | Second-hand |
| Reference | 260115/010 |
| Mechanism | Over and Under |
| Weight | |
| License |


