Description
** SPARES / REPAIRS **
This has had the Bolt / internals removed to repair another Browning and is now available mainly for spare parts.
The Barrel, action and woodwork are all good but the firing mechanism is missing.
Pistol grip
Semi-beaver tail forend
Rubber recoil stock pad
Glossy stock finish
Raised rib
2″3/4 Chamber
Additional Information
| Type | Shotgun |
|---|---|
| Calibre | 12 gauge |
| Make | Browning |
| Model | B80 |
| Origin | Belgium |
| Orientation | Right Handed |
| Ejection | YES |
| Trigger | One Trigger |
| Barrel Length [Inchs] | 30in |
| Stock Length | 14in 1/2 |
| Choke 1 | 3/4 |
| Chamber | 2 3/4" |
| Condition | Second-hand |
| Reference | 230822/008 |
| Mechanism | Semi-Auto |
| Weight | |
| License |
Related Products
Browning 12 gauge B725 Pro Sport Adjustable
£2,295.00


